Instagram Beğeni ve İzlenme Nasıl Arttırılır?

Instagram’da fenomen olmak ya da satış yapmak isteyen kullanıcılar mutlaka beğeni ve izlenme sayısına dikkat etmelidir. Instagram’da beğeni arttırmak paylaşımlarınızın ön plana çıkmasına yardımcı olduğu kadar, hesabınızın popüler olmasına da yardımcı olur. Çünkü özellikle alışveriş yapmak isteyen ya da bir hesabı takip etmek isteyen kullanıcılar beğeni-izlenme sayısına dikkat etmektedir.

Düşük beğeni ya da izlenme olan hesaplar güven vermeyecek, diğer kullanıcılar tarafından da beğenilip, takip edilme oranını düşürecektir. Bu sebeple mutlaka Instagram izlenme arttırma ve beğeni yükseltme işlemi yapmalısınız.

Instagram İzlenme Nasıl Arttırılır?

Instagram tarafından getirilen özellik sonrasında normal kısa video, IGTV (Uzun Video) ve Reels paylaşımı yapılabilmektedir. Takipçilerinizden ya da keşfetten gelen izleyicilerin sayısı direkt olarak videonun altında görünmekte bu da diğer takipçilere büyük etki oluşturmaktadır. Video paylaşımı yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar olduğu kadar izlenme satın alabilir ya da ücretsiz izlenme hilesi kullanabilirsiniz. 

Video Paylaşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Video paylaşımı yaparken aşağıdaki detaylara dikkat etmeniz videonuzun kısa sürede ön plana çıkmasına ve daha çok kişi tarafından izlenmesine sebep olabilir.

  • Video paylaşırken kalitesine mutlaka dikkat edilmelidir. 480P ve üstü kalitedeki videolar Instagram için uygun görülürken, 480P altı 360P, 144P gibi düşük kaliteler videonuzun az izlenmesine neden olabilir.
  • Her paylaşımda olduğu gibi video paylaşımında da etiket önemlidir. Abartılı olmayacak şekilde videonuzu açıklayan birkaç ana anahtar kelime girişi yapmanız halinde o kelimeler aratıldığında videonuz çıkabilir ve izlenebilir.
  • Popüler olan ya da daha önce Instagram’da kullanılmamış videoları tercih edin. Özellikle insanların ilgisini çekebilecek videolar kısa süre içerisinde patlamakta ve keşfette ön plana çıkmaktadır. Bu sayede milyonlarca izlenmeye ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Beğeni Arttırma

Ücretsiz beğeni arttırmak için bu alanda hizmet veren uygulama ve siteleri tercih edebilirsiniz. Bu siteler sayesinde ücretsiz ve kaliteli bir şekilde beğenilerinizi-izlenmelerinizi arttırabilirsiniz.

Uygulamanın sizden istediği adımları yerine getirmeniz yeterlidir. Ayrıca mutlaka güvenilir uygulamalar tercih etmelisiniz. Aksi taktirde hesabınızı çalma vs. gibi sorunlar yaşanabilir.

Instagram Beğeni Arttırma Nasıl Yapılır?

Instagram’da beğeni arttırma işlemi hem videolara hem de normal resimlere olmaktadır. Bu sebeple beğeni sayısı oldukça önemlidir. Sizler de aşağıda yer alan adımları takip ederek beğenilerinizi arttırabilirsiniz. 

  • Hesabınızın gizli olmamasına özen gösterin. Zira gizli hesaplar sadece sizin izin verdiğiniz takipçilere paylaşımları gösterecek ve bu sebeple de beğeni sayısı sınırlı kalacaktır.
  • Yüzünüzün göründüğü paylaşımları tercih edin. Yapılan araştırmalara göre yüz olan fotoğraflarda %30 oranında daha fazla beğeni ve yorum gelmektedir.
  • Arka plan boşluğu ve açık renkli fotoğraflar kullanın. İstatistiklere göre açık renkli ve arka planı dolu paylaşımlar daha fazla beğeni yorum alır.
  • Etkileşim saatlerini takip edin, kullanıcıların en çok giriş yaptığı saatlerde paylaşım yapmanız halinde beğeni oranı diğer zamanlara göre daha çok olacaktır.
  • Ücretsiz beğeni hilesi sitelerini kullanın. Bu siteler direkt olarak sizin istediğiniz paylaşımlara hızlı ve kaliteli bir şekilde beğeni atmaya yarar.